Eski Askerlik Şubesi Anaokulu Oldu

28 Ocak 2015
236 kez görüntülendi

Eski Askerlik Şubesi Anaokulu Oldu

Üç yıl önce Askerlik Şubesi iken Milli Eğitime devredilen iki katlı, büyük bahçeli bina güçlendirme ve tadilat sonunda 2. dönem için eğitime hazır hale getirildi.

 
Mucur’un Acıöz Mahallesi nüfusuna kayıtlı Bekir Temiz, adında hayırsever bir vatandaş yaptığı 276 bin lira yardımla, bina ana okulu 5 aylık bir süre de bitirilerek eğitime hazır hale getirildi. Emekli bir Astsubay olan Bekir Temiz, kısa süreler içerisinde vefat eden 3 çocuğunun isteklerini yerine getirmek için bu okula yardımda bulunmuşlar ve okula da eşinin ve kendisinin soyadları MUTLU ,TEMİZ ANANOKULU olarak verilmiştir.

 
Mucur Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin AKBÜLBÜL den alınan bilgilere göre ; eğitim ve öğretime 2. dönemin başında başlanacağı, okulda 2 şer den 4 derslik ,mutfak, yemekhane,idare odaları, rehabilite odası, sahne,oyun ve toplantı salonlarının bulunduğu, tahmini öğrenci kapasitesi 160 olan MUTLU,TEMİZ ANAOKULU ‘ nun Şubat Ayı içerisinde açılışı yapılacaktır.
Şehit Astsubay Sedat Mert Cumhuriyet İlkokulu, Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Hürriyet Ortaokulu ve Rıza Dikmen İlkokullarındaki 100 civarında ana sınıfı öğrencileri yeni açılan Anaokuluna devam edeceklerdir.

 
Hayırsever vatandaşlarımızı kutluyor, 2. dönemin başarılarla dolu olmasını diliyoruz.

Haber : Ali AYDEMİR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz