HAYIRSEVERLER

30 Aralık 2013
500 kez görüntülendi

HAYIRSEVERLER

RIZA DİKMEN : 1909 yılında Mucur’da doğmuştur. Başarılarla dolu tahsil hayatını öğretmen olarak bitiren Rıza Dikmen Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlköğretim Müfettişliği de yapmıştır. Bu görevinden 03.09.1972 tarihinde emekliye ayrıldı. Kendi adını yaşatmak için 5 derslikli ilkögretim okulu yaptırmıştır. Türk Milli Eğitimine 42 yıl hizmet eden eğitimci Rıza Dikmen 11 Ocak 1982 yılında vefat etmiştir.

 

 

 

 

H.ÖMER SAYIN : 02 Temmuz 1918 tarihinde Mucur ilçesi Yenice mahallesinde doğmuştur. Babası Abdi oğullarından Haci Ömer oğlu Hüseyin’dir. İlk tahsilini Mucur’da, ortaokulu Kırşehir’de, liseyi Ankara Erkek lisesinde tamamlamıştır. Devlet Demir yollarındaki görevinden babasının işleri sebebiyle ayrılarak Mucur’a dönmüştür. Çalışmayı ve hayır işleri yapmayı çok seven bir kişi olarak kendi adıni verdiği 5 derslikli Hacı Ömer Sayın İlköğretim Okulunu yaptırmıştır.

 

 

 

MENDUH ERDEMİR : 1928 yılında Mucur ilçesi, Gümüşkümbet köyünde doğdu. İlk ve orta tahsilini Kırşehir’de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesinden Elektrik Mühendisi olarak 1951 yılında mezun oldu. İstanbul’da tahsili sırasında İlhan Kılıçözlü, Ramazan Demirsoy ile birlikte “Kirşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneğini” kurdu. Ankara Gaziosmanpasa Köroğlu caddesi No:91 de Menduh Erdemir İnanç ve Eğitim Vakfını kurdu. Kırşehir’de annesinin adını verdiği Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinin temelinin 1985 yılı Mayıs ayında atmış ve 1986 yılı aralık ayında bitirip teslim etmiştir.

 

 

 

H.RASİM ÜNSAL : 1941 yılında Mucur ilçesi Geycek köyünde doğdu.1964 yılında Hollanda’ya gitti. 40 yıl sonra emekli oldu. Halen Mucur Yenice mahallede oturmaktadır. Hayrına okul yapılması için 1 dükkân ve 95 dönüm tarlayı bağışladı.

 

 

 

 

 

ZEYNEP TUNCAY : 100 öğrencilik Anaokulunun yapımı için 27.05.2004 tarihinde protokol imzalandı. Hayırsever Zeynep Tuncay eğitime destek amacıyla ayrıyeten nakdi olarakta Anaokulu için Milli Egitim Bakanlığına 130 bin TL yardımda bulundu. Anaokulu ilçemizde terminalin yanına yapılmıştır.

 

 

 

 

 

İSMAİL- MELİHA GÜNDÜZ:

Kıran Köyünden olan İsmail ile Meliha Gündüz çifti Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna   500.000 .-TL (Beşyüzbin) hibe ederek 650M2 alan üzerine 4 katlı ve yaklaşık 15 derslikli  bina yaptırıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz