MUCUR DOĞALGAZ ALMAYA HAK KAZANDI !

2 Temmuz 2014
276 kez görüntülendi

MUCUR DOĞALGAZ ALMAYA HAK KAZANDI !

İlçemiz doğalgaz almaya hak kazandı.  İlçemizde doğalgaz aboneliği için gerekli olan abonelik sayısı, 30 Haziran itibariyle tamamlandı.

Mevcut elektrik abonesinin %60 ‘ı olan 2678 sayısı 130 fazlayla 2808 olarak yatırıldı ve BOTAŞ tarafından yaptırılıcak doğalgaz hizmetinin en önemli şartı yerine getirilmiş oldu.
Doğalgaz aboneliğinde son gün 30 Haziran tarihi olarak belirtilmişken 2 bin 678 abone sayısına ulaşılan ilçede müjdeli haber sevinç ile karşılandı.

 

Mucur ile birlikte diğer ilçe Kaman’da da doğalgaz için şartlar yerine getirildi.

 

İlçe Kaymakamı Arif Yalçın açıklamasında, “Mucur ‘a Doğal gaz gelebilmesi için 2 bin 678 aboneye ihtiyaç vardı. Abone son gününde ( 29 Ekim’de 2013) de abone sayısı 497 idi. Abone Gününü uzatabilmek için bu sayıyı bin 400’e çıkardık.

30 Haziran 2014’e uzayan günü 30 Mart seçimlerini düşünerek vatandaşın kafasını karıştırmamak için, 1 Nisan’dan itibaren çalışmalara start verdik. Mahalle Muhtarları, Apartman yöneticileri, esnaf ve Sosyal medya üzerinden vatandaşları bilgilendirdik.

El broşürleri bastırarak Hemen hemen herkese dağıttık. Cuma Namazlarında Halkı doğal gaz aboneliği ile ilgili bilinçlendirdik. Medaş’ta Abone listesini alarak 3 bin 250 kişiyi tek tek telefonla arayarak abone olmaları için bilgilendirdik. Telefonda ikna edemediklerimizle evine giderek bire bir görüştük. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza da ulaşarak abone olmalarını sağladık.

Basın ve Sosyal medya üzerinde Doğalgazın faydalarını anlatdık ve popüler tutmaya çalıştık. Bu arada Derneklerle irtibata geçerek 2 kez Ankara 3 kez İstanbul’a giderek destekte bulunmalarını sağladık” dedi.

1 Haziran tarihinde istenilen abone sayısına ulaşıldığını anlatan Yalçın, “1 Haziran itibarıyla 2 bin abone sayısına ulaştık. Yine Vatandaşları ve esnafları tek tek dolaşıp iş adamlarıyla toplantılar yaparak Allaha Şükür 2 bin 678 abone sayısına ulaşmamız gerekirken biz 130 fazla abone yaparak 2 bin808 sayısına ulaştık” şeklinde konuştu.

 

Mucur’a Doğalgaz Ne Zaman Verilecek?

 Abone sayısının tamamlanmasının ardından işleyecek olan prosedür ise şöyle:

Mucur ve Kaman İlçe Özel İdare Müdürlükleri sayının toparlandığına ilişkin verileri İl Müdürlüğüne iletecekler. İl Özel İdare Müdürlüğü ise bu verileri BOTAŞ’a bildirerek Bakanlar Kurulu Kararının yerine getirilmesi ve ilçelerimize doğalgaz başlanması için gerekli adımların atılmasını talep edecekler. Doğalgazın ne zaman ilçemize verileceği konusunda ise henüz bir netlik ve resmi bir açıklama yok.

 

mucur.net olarak ; emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz