Mucur’da Doğalgaz Çalışmaları

13 Ocak 2015
200 kez görüntülendi

Mucur’da Doğalgaz Çalışmaları

Belediye Başkanı Şahin: “İlçemize doğalgaz hattı bağlanması için 28 Ocak’ta ihaleye çıkılmasına karar verildi.”

 

Şahin yaptığı açıklamada, abone sayısında yeterliliğin sağlanmasının ardından, ilçeye doğalgaz hattı bağlanması için 28 Ocak’ta ihaleye çıkılmasına karar verildiğini ifade eden Şahin, “İhale sonucu ve yer tesliminden itibaren çalışmaların 420 günde bitirilmesi planlanıyor. Bu ihaleye paralel olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından da ilçede doğalgaz kullanımı için dağıtım ihalesine çıkılacak” dedi.

 

Şahin, hava şartlarının uygun olması halinde doğalgaz boru hattı çalışmalarının ilkbaharda başlamasının planlandığını kaydetti.

 

Mucur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü de , İş-kur’la yapılan protokol gereğince “Doğalgaz İç Tesisat Montajcılığı Kursu” açtı.

 

Mucur Halk Eğitimi Merkez binasında Eğitmenliğini Mustafa Bingü’nün yaptığı ve haftanın beş gününde devam eden kursa 16 öğrenci katıldı.

 

Yapılan değerlendirme sonucunda İş-kur tarafından sigortalı olarak kursa devam eden ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerler belge almaya hak kazanacaklar.

 

31 Aralık 2014 tarihinde başlayan ve 364 saatlik kurs 10 Mart 2015 Cumartesi günü sona erecek.

 

Kursla ilgili açıklamada bulunan Halk Eğitim Müdürü Hayati Aktürk; “Amacımız ilçemiz genelinde iş imkanlarını sağlamak, gençlerimizi ve yetişkinlerimizi meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. 2015 de İlçemize gelmesi planlanan doğalgazın kullanılmasında, tesisatlarının döşenmesinde yararları olacağı nedeniyle , bu tür kurslara ağırlık verilecektir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz