Neşet Ertaş Hatıra Ormanı Kuruldu

4 Nisan 2014
205 kez görüntülendi

Neşet Ertaş Hatıra Ormanı Kuruldu

Merhum halk ozanı ve halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş adına oluşturulan hatıra ormanına 2 bin 800 fidan dikildi.

Mucur’un İnaç köyünde Kırşehir-Kayseri Karayolu üzerindeki 4 hektar alanda oluşturulan Neşet Ertaş Hatıra Ormanı’na fidan dikim törenine Vali Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı A. Serdar Polat, Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Orman İşletme Müdürü Yaşar Duman, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘Bozkırın tezenesi’ büyük üstad Neşet Ertaş’ın herkese sevgi ile baktığına ve hayatı boyunca hiçbir canlıyı incitmediğine inandığını belirten Vali Özdemir Çakacak, bu anlayıştaki bir gönül insanının adına Hatıra Ormanı oluşturulmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Türk insanın gönlüne türküleriyle taht kuran değerli ozan Neşet Ertaş’ın adını yaşatma çabası içerisinde olduklarını dile getiren Vali Çakacak, “Belediyemiz yaptırdığı Kültür Merkezine onun adını verdi. Yine Üniversitemizce Güzel Sanatlar Fakültesine, Kırşehir’de yapılan bir okulumuza Neşet Ertaş adı verildi. Biz de Valilik olarak onun adına bir Kültür Sanat Evi yaptırmak için çalışıyoruz. Bugün de burada Orman İşletme Müdürlüğümüzce oluşturulan alana büyük üstadın adı verildi. 4 hektar alandan oluşan Neşet Ertaş Hatıra Ormanı’na bu gün burada toplam 2 bin 800 fidan diktik” dedi.

‘Orman Sevgisi’ konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından halk oyunları gösterisi ile devam eden program, Vali Özdemir Çakacak’ın katılımcılarla birlikte fidan dikmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz